Warto zastanowić się, w którą branżę chcemy zainwestować nasze pieniądze.

W obecnych czasach wiele osób rezygnuje z pracy na etacie, decydując się na otwarcie własnej działalności gospodarczej, tego typu rozwiązanie pozwala na zdobycie poczucia całkowitej niezależności a ponadto bycie samym sobie kierownikiem. Zanim jednakże zrezygnujemy z ciepłej posady, należy pomyśleć, w jaką branżę zamierzamy zainwestować, by nie stracić. Za jeden z najlepszych biznesów uważany jest aktualnie punkt kurierski franczyza jest w większości stosowanym systemem w tego rodzaju działalności. Jak wynika z przeprowadzonych badań, gałąź kurierska zalicza się do jednej z 3 branż, które rozwijają się najbardziej dynamicznie a także najintensywniej. Głównym powodem tego rodzaju zjawiska jest docenienie przez klientów wygody załatwiania zakupów w sieci oraz wielkość oferowanego przez sprzedawców internetowych towarów.

 

Na dzień dzisiejszy nadawanie paczek stanowi codzienność zarówno pośród ludzi prywatnych, jak i biznesmenów, których paczki stanowią mniej więcej 70 % przesyłek. Jeżeli nasz głos wewnętrzny i wszyscy dookoła mówią “otwórz punkt kurierski“, dowiedzmy się, jak jest możliwość to zrealizować. Na początku zastanówmy się, czym tak de facto jest taki punkt. Generalnie można powiedzieć, że jest to podmiot, jaki jest pośrednikiem w nadawaniu oraz przyjmowaniu paczek między przewoźnikami oraz klientami. Jeśli jesteśmy przy firmach transportowych, powinno się zwrócić uwagę na fakt, że punkt kurierski wykorzystuje oferty paru spółek. Umożliwia to obsługę bardzo wielu klientów, bez względu na rozmiar i wielkość przesyłek. Na rynku istnieją bowiem spółki zajmujące się przewozem jedynie niedużych rzeczy, a ich pojazdy transportowe absolutnie nie są dostosowane do elementów o wielkich rozmiarach.

 

Wybór odpowiedniego przewoźnika, który oferuje tańsze usługi od pozostałych, umożliwia nam dodatkowy zysk. Pomyślmy, na czym oprócz tego ma możliwość zarobić taki punkt. Dla kontrahentów przesyłających wartościowe lub mogące ulec w łatwy sposób uszkodzeniu towary interesującą możliwością będzie ubezpieczenie, , które gwarantuje zwrot cen na wypadek uszkodzenia lub awarii przesyłki. Dużo korporacji proponuje również dodatkową usługę w postaci wiadomości Sms o tym co obecnie dzieje się z jego przesyłką, jak również wysyłkę paczki za pobraniem, zabezpieczającą przed dostaniem się naszej paczki w niepowołane ręce. Ofertę naszego punktu będziemy mogli również rozszerzyć o sprzedaż produktów do pakowania a także zaoferować kompleksową usługę pakowania paczek. W obecnych czasach, kiedy duża ilość osób ma pracę w innym kraju, bardzo dużym sukcesem cieszą się przesyłki międzynarodowe, dlatego powinno się przemyśleć wcielenie ich do oferty. Poza tym jest możliwość organizacji przewozu materiałów (przede wszystkim materiałów budowlanych) na paletach, dzięki czemu zyskamy liczących się (znakomicie płacących) klientów, jakimi są spółki budowlane.

 

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest też zamówienie kuriera do domu zarówno po paczkę jak również z paczką, dlatego jest możliwość bez wątpienia powiedzieć, że to konieczna możliwość w punkcie kurierskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *