Ochronę należy zapewnić swojej skórze nie tylko w trakcie wakacji.

Sucha cera to taki typ skóry, której wyraźnie brakuje nawilżenia. Powierzchni skóry suchej brakuje gładkości. Bliżej jest jej do nieregularnej i chropowatej skorupki, która jest bardzo nieprzyjemna podczas dotykania. Wyraźnie przesuszone partie naszej skóry potrafią się także łuszczyć. W bardzo wielu przypadkach dochodzi do tego w okolicach skrzydełek nosa jak również na brodzie. Suchą cerę niezwykle łatwo możemy podrażnić, więc w tym przypadku wskazane jest korzystanie z delikatnych i badanych pod kątem dermatologicznym środków pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki naturalne polecane właśnie do pielęgnowania cery przesuszonej, wrażliwej i delikatnej, z całą pewnością okażą się w tym przypadku mądrym wyjściem. Warto poszukiwać ich jednakże w sprawdzonych punktach. Niektóre drogerie mają oczywiście oddzielne działy z środkami naturalnymi, jednak znacznie większą ich ilość istnieje możliwość odszukać przeszukując internet, punktach zielarskich i sklepach z produktami naturalnymi. Poszukując produktów do pielęgnacji cery suchej, bez wątpienia trzeba czytać ich składy i kierować na to baczną uwagę. Muszą być w nich zawarte elementy o działaniu zarówno nawilżającym i natłuszczającym, jak również o działaniu ochronnym.

 

Bardzo dobry preparat do cery suchej musi zabezpieczać ją przed niebezpiecznym wpływem słońca, czyli powinien zawierać wysokie filtry przeciwsłoneczne. Wbrew pozorom taką ochronę należy zapewnić swojej skórze nie tylko w trakcie urlopu, bo pomimo tego, iż wiosną i latem to słońce de facto jest najbardziej dokuczliwe oraz działa najsilniej, to jednak nie możemy powiedzieć, iż jakimś cudem jesienią czy zimą słońce przestaje oddziaływać na skórę. Nawet jeżeli nie czujemy tego na co dzieńtrzeba mieć tego świadomość. Nadmierne opalanie naszej skóry może jej zaszkodzić. Szczególnie właścicielki a także właściciele suchej skóry powinni dzień w dzień używać preparatów z filtrem, które zagwarantują im skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi. Naturalne kosmetyki dla panów coraz częściej uzupełniane są tego rodzaju substancjami, bo mężczyźni także przejmują się wszakże swoim wyglądem zewnętrznym a także próbują cały czas o niego dbać. Kosmetyki przeznaczone do suchej cery powinny także zabezpieczać naszą skórę przed wszelkimi innymi faktorami, nie tylko i wyłacznie tymi atmosferycznymi oraz nie tylko tymi związanymi z promieniami słonecznymi.

 

Na bardzo wysuszoną skórę niedobrze wpłyną także te substancje, które naturalnie obecne są w powietrzu a także środowisku. Równie kiepskim, a może nieco gorszym wpływem na naszą skórę wykazują się tzw. wolne rodniki. Trzeba się przed nimi rozsądnie chronić i w miarę możliwości ograniczać ich dostęp do ciała, w czym pomagają naturalne kosmetyki wyposażone w związki antyoksydacyjne, takie jak witamina A lub witamina E i witamina C jak również cynk lub selen.

 

Zimą warto także w dodatku delikatnie natłuszczać naszą skórę, ażeby tak jeszcze bardziej ją chronić. Dzięki tym działaniom nie będzie ona tak podatna na niszczące oddziaływanie mrozu czy silnego wiatru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *