Figurki z poniektórych serii osiągają niewyobrażalne kwoty.

Figurki winylowe z kanciastymi a także dużymi głowami to znak rozpoznawczy działalności Funko. Seria Pop! jest aktualnie znana w każdej części świata. Co się kryje za tą niezwykła sławą figurek kolekcjonerskich serii Funko Pop!?

Funko to amerykańska marka, którą założono w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym roku. Obecnie jest jednym z największych producentów figurek a także wielu innych rzeczy dla zapalonych kolekcjonerów. Figurki Funko Pop! przyciągają uwagę klientów nietypowym designem. Są wykonane z sztucznego tworzywa – winylu. Te figurki mają duże, kanciaste głowy, które to w połączeniu z znacznie mniejszymi ciałami utworzyły rozpoznawalne połączenie. Bardzo dokładne wszelkich detali to ich następny atut. Cała kolekcjonerska figurka jest umieszczana w ozdobnym opakowaniu z okienkiem – lepiej go nie wyrzucać, dlatego że figurka może stracić na wartości. Tym, co spowodowało, iż kolekcjonerskie figurki Pop! są tak popularne, jest ich ekskluzywność a także nawiązanie do pop-kultury. Dzięki temu nie tylko budzą w wielu ludziach pasję do kolekcjonowania, ale również potrafią być kapitalnym rozwiązaniem na lokatę naszego kapitału. Figurki z poniektórych serii osiągają kosmiczne kwoty na różnych aukcjach. Przedsiębiorstwo na bieżąco wypuszcza kolejne serie figurek, pośród których każdy może znaleźć coś dla siebie.

Figurki Funko Pop! sprzedawane są w licencjonowanych seriach, dlatego fani filmów, seriali, animacji, gier komputerowych, komiksów, jak również aktorów i piosenkarzy mogą bez problemu stworzyć kolekcję swoich ulubionych osobowości.

Wśród popularnych serii figurek Funko Pop! znajdują się: Harry Potter,Gra o Tron, Star Wars, Rick & Morty Disney: Toy Story, Kraina Lodu, Król Lew, Mała Syrenka oraz wiele innych , Marvel: Avengers jak również Thor, Hulk, Iron Man i inni , z DC Comics: Batman, Superman, Wonder Woman oraz inni ,Dragonball Z, Overwatch, Władca Pierścieni

Do kupienia są także figurki kolekcjonerskie Pop, które przedstawiają ważne postacie, przykładowo wynalazców, piosenkarzy, aktorów. Własne figurki mają między innymi książę Harry i królowa Elżbieta II, Leonardo da Vinci, Albert Einstein, Jaś Fasola, Alfred Hitchcock.

 

Gdzie należy kupować te figurki!?

 

Jeśli chodzi o popularność figurek Funko Polska też posiada zapalonych kolekcjonerów, którzy cały czas poszerzają prywatne zbiory o kolejne sztuki. Na dzień obecny figurki Pop! są do kupienia w wielu punktach sprzedaży. Istnieje możliwość kupić je w sklepikach z zabawkami, sklepach z wydawnictwami filmowymi, muzycznymi, grami komputerowymi. Najszerszy wybór czeka w e-sklepach a ponadto na różnych aukcjach – także tam możemy kupić niedostępne już egzemplarze. Orientacyjna cena za figurkę kolekcjonerską Funko Pop! to około 55 złotych, lecz niektóre modele z edycji limitowanych osiągają wartości od 100 pln do ponad 300 złotych. Żeby zakupić je w niższej cenie, powinno się porównywać oferty pomiędzy kilkoma sklepami a także czaić się na zdarzające się promocje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *