Czasem choroba ma łagodny przebieg.

Dom opieki, dom seniora, lub dom pomocy społecznej to jednostka, jaka świadczy 24 godzinną opiekę ludziom , które jej potrzebują ze względu na niepełnosprawność, chorobę lub wiek. Czasami zdarza się tak, iż nawet młode osoby ulegają bardzo dramatycznym wypadkom, w wyniku których stają się w dużym stopniu niepełnosprawne, a rodzinie osoby, która uległa wypadkowi brakuje specjalistycznego wyposażenia lub umiejętności do tego, ażeby móc ciągle być z nią. Jedynym rozwiązaniem może wtedy być umieszczenie poszkodowanego w tego typu ośrodku.

 

Podobna sytuacja dotyczy ludzi w podeszłym wieku, które uległy zawałowi albo wylewowi. Czasami taka choroba przebiega łagodnie zaś chory prędko wraca do zdrowia, a czasem po hospitalizacji wymaga opieki profesjonalnej, której najbliższa rodzina nie może zapewnić. Wówczas jedyne rozsądne wyjście to umieszczenie chorego w Dom Pomocy Społecznej. W tego typu placówce mogą wszakże mieszkać ludzie młodzi i starsi. Nigdy bowiem nie wiemy, co nam się przytrafi oraz jakie wystąpią następstwa tych wypadków. Z pewnością nikt z nas nie chciałby być obłożnie chory już do końca swojego życia, lecz na to nie mamy wielkiego wpływu. Właśnie dlatego działają tego rodzaju placówki, ażeby rodzina osoby, która nagle i możliwe, że nieodwracalnie zachorowała, mogła mieć opiekę, której nie można zapewnić samodzielnie.

 

 

Taka decyzja jest bez wątpienia wyjątkowo bolesna, ponieważ wszakże ktoś, z kimś mieszkaliśmy całe nasze życie, choruje tak ciężko, a my nie posiadamy ani umiejętności, ani sprzętu do opieki nad tą osobą na poziomie jaki jest potrzebny. Kadra domu opieki nad osobami niepełnosprawnymi albo starszymi na 100% zadba o tą osobę na bardzo wysokim poziomie, bo taka jest jego rola a także przeznaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *